Ubezpieczenia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Kalkulatory

Ubezpieczenie samochodu kupionego w komisie, ubezpieczenie komisowe samochodu

Każdy z nas marzy o wspaniałym samochodzie, który sprosta wszelkim wyzwaniom codziennego użytkowania, jazdy po mieście czy też dłuższych wypraw.

Rynek samochodów używanych jest niezwykle obszerny i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, jakiego rodzaju auto go interesuje i jakiej marki powinien być ów upragniony samochód.

Jest jednak pewna kwestia, o którą bezwarunkowo trzeba zadbać tuż po zawarciu umowy o kupnie i sprzedaży danego samochodu. Należy bowiem zdecydować się na odpowiedni rodzaj ubezpieczenia OC.

Krótkoterminowe polisy OC, a także te na dłuższy okres, wymagają jednak pewnego zastanowienia, bowiem pod tym względem usługi również są niezwykle obszerne. Według ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych jest to jednakowoż kwestia ze wszech miar kluczowa – każdy właściciel pojazdu powinien nabyć odpowiednią polisę OC, niezależnie czy chodzi o nowy samochód, czy kupiony od poprzedniego właściciela.

Ubezpieczenie OC – na co zwrócić uwagę, wybierając OC komisowe i OC krótkoterminowe?

Kwota, jaką trzeba wydać na OC komisowe, zależy w dużej mierze od kilku kwestii – chodzi między innymi o:

  • doświadczenie za kierownicą nowego właściciela,
  • rodzaju umowy ubezpieczenia,
  • czasu zawarcia umowy,
  • stanu technicznego samochodu,
  • pojemności silnika pojazdu,
  • i wielu, wielu innych.

W związku z tym warto przejrzeć różne ubezpieczenia, a najlepiej zapoznać się z licznymi ofertami ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą specjalnego kalkulatora.

Warto wspomnieć również o kalkulatorach innego typu – zarówno taki, dzięki któremu możemy zobaczyć, jaka polisa OC będzie odpowiednia, jak i na przykład ile kosztuje ubezpieczenie dla domu, dla dziecka czy też ubezpieczenie roweru.

Warto zdawać sobie bowiem sprawę, że nie tylko właściciele pojazdów mogą cieszyć się korzystną oferta ubezpieczenia, zarówno w kwestii samochodów zarejestrowanych czasowo, jak i wtedy, kiedy jest to pierwszy nabywca samochodu.

Najbardziej korzystne warunki ubezpieczenia OC – na co położyć nacisk?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, aby OC komisowe charakteryzowało się szerokim wachlarzem możliwości, porównawszy do ceny, którą musimy zapłacić za ten rodzaj OC AC.

Warto także zdecydować się na takie rozwiązanie, które przedłuża się automatycznie, zapewniając ogromny komfort i brak konieczności stresowania się dopilnowywaniem konkretnych terminów. Każdy właściciel auta bowiem może kiedyś zapomnieć o wygaśnięciu okresu polisy OC i zapomni, aby kupić OC na kolejny rok, co może skończyć się bardzo źle pod względem prawnym. W związku z tym warto zdecydować się na tzw OC, które będzie się odnawiać z każdym kolejnym rokiem.

Ubezpieczenia tego rodzaju są bezpieczne, ale również bardzo mało kosztowne. Należy pamiętać o odpowiedzialności cywilnej w razie braku polisy OC – składki te, jak już wspomnieliśmy, są obowiązkowe dla właściciela każdego pojazdu. Jeśli poprzedni właściciel ubezpieczył auto, które nam sprzedał, w takim przypadku musimy ubezpieczyć samochód niezwłocznie po wygaśnięciu tej polisy, bez ani jednego dnia przerwy ubezpieczenia. Jest to istotna kwestia kupna oraz sprzedaży pojazdów, zarówno w kontekście komisu, jak i prywatnego sprzedającego.

Działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży samochód regulują wszelkie kwestie prawne, ale akurat o tzw. OC musimy zadbać na własną rękę.

Jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.

Nasza lokalizacja

ul. Ogrodowa 48a, 34-400 Nowy Targ
dojazd od ul. Kazimierza Wielkiego

Zadzwoń do nas

+48 571 477 557

Napisz do nas

biuro@prestige-ubezpieczenia.pl